9ος Μαθητικός Διαγωνισμός "Παιχνίδι και Μαθηματικά" - Βράβευση Μαθητών 4/10/2015

Βράβευση μαθητών
στα πλαίσια του Διαγωνισμού "Μαθηματικά και Παιχνίδι" (Μικρός Ευκλείδης)

Στις 6 Μαρτίου 2015 πραγματοποιήθηκε ο 9ος Διαγωνισμός «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας με  στόχο να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει την τελετή απονομής βραβείων του 9ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.

Η βράβευση των μαθητών Ε΄και Στ΄τάξης θα γίνει την Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015, στις 9:00π.μ.,  στο Παλαιό Αμφιθέατρο «Αθανάσιος Κανελλόπουλος» του Πανεπιστημίου Πειραιώς (Μ. Καραολή και Α. Δημητρίου 80, Πειραιάς).

Ενημερωθείτε για το πρόγραμμα της εκδήλωσης και για τους μαθητές του σχολείου μας που θα βραβευτούν.